WRECKFEST (XBOX SERİSİ X GÜNCELLEME) İNCELEME

WRECKFEST (XBOX SERİSİ X GÜNCELLEME) İNCELEME

Neden daha fazla insan Wreckfest’ten bahsetmiyor? Bu sadece harika bir oyun değil, aynı zamanda Game Pass’te de var. Bilgisayarda oynatın, Xbox’ta oynatın – ama oynayın.

Xbox Series X’teki yeni bir 4K / 60FPS yamasıyla, bloğun etrafında başka bir dönüş yapmaya değer. Yuhalamaya ve bağırmaya hazır mısınız?

Emniyet kemerinizi takın ve sahip olabileceğiniz en iyi engebeli sürüşe hazırlanın.

Wrecking Wreckfest

Sadece arada bir böyle bir oyun ortaya çıkıyor. PS1’de Destruction Derby ve PS2’de Driven to Destruction’dı. O zamandan beri, büyük Amerikan yarışçısı egzotik yerlerde parlak arabalar için coşkulu cahil kalabalığını terk etti. Görünürde motorlu bir koltuk yok (ve evet, bunu doğru okudunuz).

Wreckfest, niş olmaması gereken bir alanı kaplar. Yıkım AllStars ve sürekli Twisted Metal çağrısı, daha az parlak bir sürüş deneyimi için bir talep olduğunu kanıtlıyor – tercihen direksiyonun arkasında sert bir içeceğin neredeyse cesaretlendirildiği türden. İçeri giriyorsun, rakiplerine vuruyorsun ve umarım ilk sırada çıkarsın. Ben de Forza’yı böyle oynuyorum, ama burada teşvik ediliyor.

Yıkım derbileri ve yenilik olaylarının yanı sıra geleneksel ırklar da var. Bunlardan bazıları sekiz şeklindeki parkurlarda, yani birkaç kaza geçirme ihtimaliniz var. Diğerleri, diğer oyunlardan bekleyeceğiniz kurslardadır, ancak burada bonuslar genellikle ne kadar hasara neden olduğunuza göre ödüllendirilir.

Asıl nokta, burada ilk olmak illa ki bitiş çizgisini en hızlı şekilde geçmekle ilgili değildir.

Bu tür saniye saniye çarpma eylemine neyin yardımcı olduğunu biliyor musunuz? Daha yüksek bir kare hızı ve neyse ki bu en yeni yeni nesil yama tam da bunu sağlıyor. Akıcı 60 fps, Wreckfest’i başka bir vitese geçirir. Eğlenceli ve şimdi de uygun şekilde hızlı geliyor.

Yükseltildi

Wreckfest başlı başına harika bir oyun ve bunun çevrimiçi konuşmalarda daha belirgin olmamasına şaşırdım. 80+ Metacritic puanı hiçbir şey yapmadı, ancak onu takip eden bir kült gibi görünüyor. Umarım bu yama onu hak ettiği seviyeye taşır.

Xbox Series X’te bu oyun 4k ve 60fps’de çalışır. Grafik olarak bazı amiral gemisi simülasyonları seviyesinde değil, ancak orada yeterince yüksek ki, üst düzey bir Oled’de hiç yerinde değil. 4K, her şeyi gerçekten keskin ve net hale getirirken, artırılmış kare hızı ona daha önce sahip olmadığı bir enerji veriyor.

Oyunun “hikaye” modu – seçilmiş bir dizi etkinlik – bu yükseltmeleri görmenin en iyi yoludur. Yapacak çok şey var ve bunun üzerinden geçmek, size yaklaşık 13 saatlik iyi bir eğlence ve 600’den fazla oyuncu puanı kazandırır. Ayrıca çevrimiçi modlar, toplanacak ve üzerinde çalışılacak arabalar ve görülecek daha çok şey var, bu nedenle ciddi yarış hayranları benden kolayca daha fazla mesafe kat edebilirler.

Bu noktada, yarış oyunları üzerindeki yeni nesil etkiden burada bahsetmeye değer olduğunu düşünüyorum. Dirt 5 incelememde oldukça kapsamlı bir şekilde yazdığım bir şey ve sürekli tekrar tekrar hatırlatılmaya başladım.

Daha hızlı yükleme, yarış türünü hayran olmayanlar için bakmaya değer hale getirdi. Wreckfest’in son nesil konsollara bir yarışı yüklemesi yaklaşık bir dakika sürdü ve bu, Series X’teki sürenin yaklaşık dörtte birine düşürüldü. Menünüz ve yükleme süreleriniz artık neredeyse yarış sürelerinize eşit değil. Quick Resume ile eşleştirildiğinde, bunu birkaç dakikanız varken oynatmak için karşı konulamaz bir oyun haline getirir.

Wreckfest (Xbox Series X Güncellemesi) İncelemesi

Bu pek çok oyun ve tüm türler için geçerli, ancak çok azı yarış oyunlarından daha kötü durumda. Shadow of the Tomb Raider, 90 saniyelik yükleme sürelerine sahip olabilir, ancak bir alan yüklendiğinde 15 dakika orada olabilirsiniz. Wreckfest’te doğru değil.

Bu oyunu oynamak için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. Harika görünüyor ve hissediyor ve Game Pass ile ücretsiz olarak indirilebilir. Lynyrd Skynyrd pijamalarınızı çıkarın, buz gibi bir bira açın ve sesi açın. Birilerini mahvetmenin zamanı geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *