Qualcomm, Nintendo Switch Benzeri Android Oyun Konsolunu Başlatmayı Planlıyor: Rapor

Qualcomm, Nintendo Switch Benzeri Android Oyun Konsolunu Başlatmayı Planlıyor: Rapor

Daha önce bir oyun akıllı telefonu markası üzerinde çalıştığı söylenen Amerikan çokuluslu şirketi Qualcomm’un şimdi, özellikle yaklaşmakta olan Android 12 tarafından desteklenecek kendi el konsolunu geliştireceği bildirildi.

Android Police’in bir raporuna göre , bu taşınabilir oyun konsolu Nintendo Switch’e büyük ölçüde benzeyecek , ancak Android’de çalışacak ve bir Snapdragon yonga seti barındıracak. Kaynak, cihazın nihai olmayan görüntülerini görüntülediğini iddia etti ancak bunları paylaşmamaya karar verdi.

Kısacası, Qualcomm’un taşınabilir oyun konsolu, sol ve sağ taraflarda çıkarılabilir denetleyicilerle, sözde daha kalın bir akıllı telefona benzeyecek.

Nintendo, Pikmin Mobil Oyununda Pokemon Go Maker Niantic ile İşbirliği Yapıyor

Qualcomm’un planlarına aşina olan kaynak, San Diego yonga şirketinin Quick Charge teknolojisini destekleyecek 6000mAh pil kullanmayı planladığını da belirtti. Kesin boyutlar henüz mevcut olmasa da, yukarıda belirtilen bilgiler geçilecek bir şeyse, daha uzun bir ekrana sahip değiştirilmiş bir akıllı telefon olabilir.

Neyse ki, özel bir ekran çıkışı ve gelecekteki depolama genişletmesi için bir SD kart okuyucu gibi premium bir telefonla aynı seçenekleri sunacak. Bu cihaz aynı zamanda özelleştirilmiş bir başlatıcı ile Android 12 çalıştıracak ve evet, kullanıcılar Google Play destekli uygulamaları ve hizmetleri indirebilecekler .

Qualcomm, taşınabilir oyun konsolunu Q1, 2022 gibi erken bir zamanda piyasaya sürmeyi hedeflediğinden, Snapdragon 888 halefinin iç organların bir parçası olması beklenmelidir. Ayrıca, bu cihazın kalınlığı Qualcomm’un daha güçlü bir soğutucu kullanmasına izin vereceğinden, bu silikonun daha yüksek saat hızlarında çalışabileceğine inanılıyor.

Nintendo Switch Daha Büyük Samsung OLED Ekranlı Yeni Bir Modeli Görebilir

Ek olarak, kullanıcıların diğer oyuncularla kablosuz olarak bağlantı kurmasına olanak tanıyan eski bir Snapdragon X55 5G modeme sahip olacak. Bununla birlikte, Qualcomm’un kitlelere yalnızca Wi-Fi varyantları sunmayı planlayıp planlamadığı belli değil.

Hedeflenen fiyat noktası 300 USD olacak ve müşterilere doğrudan satış teklif edilmesi bekleniyor. Aynı zamanda Qualcomm, ABD’deki taşıyıcıların daha fazla satışı teşvik etmek için gelecekteki ürünü mağaza raflarında sergilemesini istiyor. Özetle, Qualcomm’dan tüm eklemeler ve temel bileşenlerle biraz daha büyük bir oyun akıllı telefonu beklemeliyiz. 

Orbital podcast ile bazı önemli değişiklikler oluyor. Biz bu tartışılan Orbital sen aracılığıyla abone olabilir, haftalık teknoloji podcast, Apple Podcasts , Google Podcasts veya RSS , bölüm indirmek , ya da sadece aşağıdaki oynat düğmesine basın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *