Parlak Ciltler İçin Cilt Bakımı İpuçları

Parlak Ciltler İçin Cilt Bakımı İpuçları

Sağlıklı cilt, güzel yüzünüzü göstermekten daha fazlasıdır. Tüm vücudunuz cilt ile kaplıdır ve sizin dikkatinize ihtiyacı vardır. Bu makaledeki ipuçları tüm vücudunuzda daha iyi bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın harika bir yolu, cildi pul pul döktüğünüzden emin olmaktır. Eksfoliye etme, hücrelerinizi daha taze yapan bir ölü cilt hücresi katmanını gidermenizi sağlar.

Limon suyuyla yıkamanın sivilceye karşı gerçek faydaları vardır ve genişlemiş gözenekler veya yağlı cilt ve genişlemiş gözeneklere yardımcı olabilir. Cildinizdeki daha büyük gözenekleri veya fazla yağı iyileştirmek için haftada bir kullanın.

Yüzüne uyumayın. Cildiniz uykuyu gün boyunca sürdürdüğü her şeyi yenilemek ve onarmak için bir zaman olarak kullanır. Emekli olmadan makyaj yapılmadığında kalın bir tabaka cildinizin nefes almasını engelliyor. Yatmadan önce hepsini çıkarmak için zaman ayırın.

Cildiniz, sağlıklı beslenmeden fayda sağlayan birçok organdan etkilenir. Berrak bir cilt istiyorsanız ona vitamin ve besin vermelisiniz. Sindirim, özellikle cildinizin cilt kalitesiyle bağlantılıdır. Daha fazla lif yiyerek bunu düzenlemeye yardımcı olabilirsiniz. Cildiniz ve sindirim sisteminiz diyetinizdeki ekstra lifleri takdir edecektir.

Nar hapları, cildiniz için mükemmel bir yatıştırıcı faydadır. Bu haplar güneş yanığı yerine bronzlaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu takviyeler doğaldır ve herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Yapacakları tek etki size sağlıklı bir cilt sağlamaktır.

Çekiciliğinizi artırmaya çalışıyorsanız, bronzlaşma kabinleri bir hatadır. İnsanlar bronzlaşmanın onları daha genç gösterdiğini düşünüyor, ancak sonunda tam tersini yapabilir. Bronzlaşma nedene zarar verir ve cildin erken yaşlanmasına neden olur.

Cilt tipinizi belirlemek için basit bir doku testi kullanın. Uyandıktan sonra doğrudan yüz yüzeyine bir doku uygulayarak, üzerinde kalan yağ miktarı cildinizin yağlı, kuru veya normal cilt olduğunu gösterecektir.

Cilt tipinizin ne olduğunu öğrenmek için doku testi yapın. Uyandıktan sonra yüzünüze bir kağıt mendil koyarak, dokuda görünen yağ size yağlı, kuru veya ikisinin bir kombinasyonu olup olmadığı konusunda fikir verebilir.

İşte egzama semptomlarınızın semptomlarını azaltmak için birkaç harika teknik. Güçlü parfümlü koku içeren herhangi bir deterjan veya losyon kullanmayın. Pamuklu giysiler giymek bir başka yararlı ipucu: Sentetik lifler veya yün, aslında egzama sorunu yaratır. Boya veya kimyasal içermeyen makyaj kullanın. Bu ipuçlarını kullanarak cildinizi tahriş etmekten kaçınabilirsiniz.

İyi bir cilde nazikçe davranmaktır.Sıcak su, yağı cildinizden uzaklaştıran bir şeydir, bu nedenle duş alırken veya banyo yaparken ılık suyu tercih edin. İşin bittiğinde, kendini sertçe ovma. Üzerinde nem kalması için cildi kurulayın.

Bunun güneş yanıklarına ve cildinizin yaşlanmasına karşı koruyacağından emin olabilirsiniz.

B3 Vitamini kırmızı lekeleri iyileştirmeye yardımcı olur ve cildinizin görünümünü iyileştirir. Bu vitamin nemi içeri hapseder ve ayrıca diğer her türlü tahriş ediciye karşı bir engeldir. Sadece birkaç haftalık kullanımdan sonra cildinizin daha sağlıklı ve nemlendiğini göreceksiniz.

Hassas cilde sahip kişiler, yumuşak ve yumuşak ürünler kullanmalıdır. Cildi tahriş etmemesi veya kızarıklığa neden olmaması için boya, parfüm ve diğer kimyasal maddeler içermeyen ürünler bulmalısın.

Ölü cilt, gerçekte olduğundan daha yaşlı görünmeni sağlar. Ölü hücrelerden kurtulmak, yüzünüzü canlandırmanın çok daha iyi bir yoludur.

Sonic cilt bakım fırçaları, kızarıklığı hafifletmede umut vaat ediyor. Bu, bundan muzdarip insanlara oldukça yardımcı olabilir.

Bu hücreler cildin kollajen ve kollajenini kontrol eder. Aşırı miktarda şeker tüketmek cildinizde kırışıklıkların oluşmasına ve sarkmasına neden olabilir.

Hassas cildi tıraş etmeniz gerekiyorsa, cildinizi tahriş eden keskin bir tıraş, keskin bir tıraş iyi bir fikirdir. Bu, jilet yanmasına, kızarıklıklara, çok fazla ve tahriş edici rahatsızlığa neden olabilir. İyi bir tıraş bıçağı cildinizden pürüzsüz ve ağrılı bir şekilde kaymalıdır.

Peeling yaparken çok sert uygulamayın. Bu, cildinizi tahriş edebilir ve tahriş edebilir. Bu, gözeneklerinizi daha etkili bir şekilde temizlemenize yardımcı olacaktır.

Yüzünüzü pürüzsüz ve ıslak bir yüze hazırlamak için, tıraştan yaklaşık beş dakika önce nazik sabun ve ılık suyla yıkadığınızdan veya ılık, ılık suyla uyguladığınızdan emin olun. Sakalınızı yumuşatmak için yüzünüze ılık, nemli bir havlu koymak isteyebilirsiniz. Duşunuz veya banyonuz bittiğinde de tıraş olabilirsiniz. Önemli olan, cildinizin kurumasını önlemek için saçınızı ve cildinizi almaktır.

Sık makyaj kullanıyorsanız İlk adım, makyaj amaçlı yumuşak bir temizlik maddesi kullanarak ürünün tamamını çıkarmaktır, Cilt bakımı özellikle önemlidir. Bundan sonra cildi temizlemek için nemlendirici yıkama ve nemlendirici kullanın.

Omega-3 yağ asitleri cilt problemlerini azaltır. Ayrıca cilt hücresi yenilenmesini teşvik ederek cildinizi kırışıksız ve genç görünmesini sağlarlar.

Ayaklarınızı unutma! Ayaklarınız, genel cilt bakımı rutininizin bir parçasıdır ve sağlıklı ayaklar içermelidir. Ayaklarda kabarcık oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için hissinize silikon bazlı kayganlaştırıcılar uygulanabilir.

Tükettiğiniz şeker tüketimini azaltmak cilt kalitenizi artıracaktır. Şeker dökülmesi, cildin sıkı ve pürüzsüz kalmasını sağlayan kolajene zarar verebilir.

Normal cilt hala nemlendiriciye ihtiyaç duyar! Kuru cilt lekelerinden muzdarip olmasanız bile, yine de bol miktarda hidrasyona ihtiyacınız vardır. Cildinizi nemlendirmezseniz ve ekstra nemlendirme yapmazsanız, kuru cilt ve kırışıklıklara neden olabilir.

Cilt bakımı ile uğraşırken yaşınızı ihmal etmemelisiniz. Bu sadece yaşlanan cilde atıfta bulunmaz, gerçekten de genç bir kişinin cildinin yetişkinlerle aynı olmamasıyla ilgilidir.

Cildinizin bakımı yukarıda belirtildiği gibi çok önemlidir. Sağlıklı cilt, güzel bir cilde sahip olacağınız anlamına gelir, bu yüzden bakıldığından emin olmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Yukarıdaki makalede bahsedilen tavsiyeler cilt bakımı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
İzlediğiniz için teşekkürler!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *