Kilo Verme Uzmanlarına Göre Göbek Yağını İyice Kaybetmenin Bilim Destekli 12 Yolu

Kilo Verme Uzmanlarına Göre Göbek Yağını İyice Kaybetmenin Bilim Destekli 12 Yolu

enel olarak kilo vermek zordur, ancak özellikle göbek yağını düşürmek aşılmaz olabilir. Her şey kafanızda değil: “Vücudunuzun belirli bir bölgesine yağ metabolizmasını hızlandırmasını söylemek esasen imkansız,” diyor NASM sertifikalı kişisel antrenör ve 5 x 2 Metodu: Duyularınızın Gücünü Açığa Çıkarma yazarı Chris DiVecchio .

Bunun nedeni Yine de kaybetmek karın yağ olması gereken bir hedef olduğunu “maalesef çoğu mağaza yağ tehlikeli bir yer,” diyor Lawrence Cheskin, MD , George Mason Üniversitesi’nde beslenme ve gıda çalışmaların departmanı ve sağlık, davranış ve doçent sandalye Johns Hopkins Üniversitesi’nde toplum. Göbek yağı (viseral yağ veya organlarınızı çevreleyen derin karın yağı olarak da bilinir) daha geçici olduğundan, kan dolaşımında daha düzenli dolaşır ve bu nedenle kanınızdaki yağ miktarını artırarak kan şekeri seviyenizi yükseltir ve sizi daha büyük bir kalp hastalığı ve tip 2 diyabet riskine sokar .

Tamam, noktayı anladınız: göbek yağı = kötü. Ama nasıl kaybedersiniz? Çatlakların ve tahtaların ötesinde düşünmeli ve çok yönlü bir yaklaşım benimsemelisiniz. Amerikan Egzersiz Konseyi’nde (ACE) sertifikalı kişisel antrenör olan Chris Gagliardi , “Bir bütün olarak daha fazla yağ kaybetmek olmalı” diyor . Daha fazla uzatmadan göbek eritmenin en iyi yolları işte burada.

Bu içerik, {embed-name} sayfasından içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

1. Davranışlarınızın ayarlanacağını kabul edin.

Kilo vermenin büyük bir kısmı, verdiğiniz kararların farkında olmaktır. Örneğin, arkadaşlarınızla mutlu bir saatte dışarı çıktığınızda, ne kadar yediğinizi veya içtiğinizi kaybedebilirsiniz. Ancak bir an geri çekilip bu gerçeğin farkına varırsanız, rotanızı düzeltebilirsiniz. Gagliardi, “Farkındalık ve sonra başka ne yapabileceğime dair planlama, bu bana rahat yiyecekler yemekten aynı faydayı sağlayabilir” diyor.

. Kalorilerinizi takip edin.

Kilo vermeye yönelik en temel yaklaşım, tükettiğinizden daha fazla kalori yakmaktır. Örneğin, 3.500 kalori yarım kilo yağa eşit olduğu için, bir kilo verme uygulaması – hatta bir kalem ve kağıt bile – hedeflerinize ulaşmak için diyetinizden kaç kalori kesmeniz veya spor salonunda yakmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir. . Gagliardi, “Haftada yedi gün günde 500 kalori daha yakacak olsaydınız, bu haftada 3.500 kalori ve bir kilo kilo kaybına neden olur” diyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *