Kilo kaybı için egzersiz ipuçları

Kilo kaybı için egzersiz ipuçları

Bel ölçünüz Noel’in aşırılıklarından dolayı iniyor ve kış aylarının çok ötesine geçen bir fitness rutini başlatmak istiyorsanız, yolda kalmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacak ipuçlarımız burada …

Neden yaptığını hatırla

Kilo vermek için Toplam Günlük Enerji Harcamanızdan (TDEE) kalori açığı vermeniz gerekir. Sade bir İngilizcede, yediğiniz kalori miktarının her gün yaktığınız kalori miktarından daha az olması gerekir. Bir fitness ve kilo verme programına başlıyorsanız, bu enerji dengesi denkleminin temel ilkesini hatırlamak ve kabaca TDEE’nizin ne olduğunu öğrenmek, bu ekstra spor dersinin veya öğle yemeğinde günlük cips paketini ortadan kaldırmanın nedenini tam olarak anlamaya değer. kilo vermenize yardımcı olur. TDEE hesap makinelerini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Tazminat etkisine dikkat edin

Spor salonuna gidiyor ama kilo vermiyor musunuz? Araştırmalar, egzersiz yapan kişilerin daha fazla yiyerek yaktıkları kalorileri yok ettiklerini gösteriyor. Bunun nedeni iştahlarının artması veya basitçe iyi bir spor seansı için bir ödül olabilir. Bu yüzden, bir spor seansından sonra görünüşte zararsız sıcak çikolataya dikkat edin – aslında tüm sıkı çalışmanızı geri alıyor olabilir!

Spor içeceklerine dikkat edin

Spor içecekleri, vücudun tek başına suyun yerini tutamayacağı terleme yoluyla kaybettiklerini yenilemek için tuzlar ve şekerler içerir. Amaçları, kanınızdaki mineral seviyelerini normal seviyelerine yaklaştırmaktır, böylece antrenmanınıza yeni başlamışsınız gibi devam edebilirsiniz. Ancak birçoğu karbonhidratlarla doludur – bu da kalori içerdikleri anlamına gelir. Aktivitenizi beslemek için bu içeceklerde bulunan enerjiye ihtiyaç duymadığınız sürece (bir saatten fazla uzun bir çalışma gibi), basit su veya sıfır kalorili bir elektrolit içeceği seçmek ve gizli kalorilerden kaçınmak daha akıllıca olacaktır.

Aktivite sadece spor salonu anlamına gelmez

Daha fazla hareket etmek, bir spor salonuna katılmanız gerektiği anlamına gelmez. Merdiven çıkmaktan bahçeyle uğraşmaya kadar, kalp atış hızınızı artıran ve kaslarınızı hareket ettiren herhangi bir aktivite etkili olacaktır.

Kilo vermeye giden yolda yürüyün

Kilo vermek için mutlaka yüksek yoğunluklu bir Zumba dersi almanıza gerek yok. Araştırmalar, orta dereceli egzersizin, böyle bir yürüyüşün, iştah hormonlarını tetiklemediğinden kilo kaybı için aynı derecede etkili olabileceğini ve bu da zorlu bir antrenmandan sonra bisküvi tenekesine ulaşmanıza yol açabileceğini gösteriyor.

Ölçeklerden kaçının

Yağ kaybedip kas yaptıkça, kasın yağdan daha ağır olduğunu aklınızda bulundurun, böylece kilonuzun gerçekten ürperdiğini görebilirsiniz. Ölçeklerden, yağ ve kas yüzdenizi ölçecek ve yaptığınız ilerlemeyi gösterecek bir vücut kompozisyonu testi lehine kaçının. Ev kullanımı için basit vücut kompozisyonu tartıları satın alabilirsiniz, ancak daha doğru ölçekler bazı spor salonlarında ve fitness merkezlerinde bulunabilir.

Daha fazla hareket edin, akıllıca yiyin

Haftada beş kez spor salonuna gitmenin çok az bir anlamı var, eğer zayıf bir diyet yiyerek ve yakmayı başardığınızdan daha fazla kalori tüketerek bunu geri alacaksınız. Yemek seçimleri ve kilo verme söz konusu olduğunda, bu daha az yemek ve akıllıca yemek yeme durumudur. Aktivite seviyenizi yükseltmenin yanı sıra, düzenli öğünler yemek, alkolde gizli kalorilerden kaçınmak, doymuş yağlardan kaçınmak, sebze alımınızı artırmak ve akıllıca atıştırmak, bu fazla kiloları atmanıza yardımcı olacaktır. 

Gizli yağı düşünün

Sağlıklı olmak için belirli bir yağ seviyesine ihtiyacımız olsa da, fazla yağ kimse için iyi değildir. Herkes farklı yerlerde yağ tutar ve yağ biriktirdiğiniz yer genetiğinize, yaşam tarzınıza ve cinsiyetinize bağlıdır. Deri altı yağ, deri yüzeyinin altında tutulur ve görebildiğimiz görünür yağ iken viseral (veya ektopik) yağ – tehlikeli yağ – vücudun organlarının etrafında tutulan gizli yağdır.

ASICS Koşu Hizmetleri Müdürü Andrew Tew, “Vücudunuz subkutan yağlardan kurtulmadan önce iç organlardaki yağlardan kurtulmak istiyor” diyor. “Bu nedenle, spor salonuna gittiklerinde pek çok insan – özellikle de vücutlarının dışında anlık bir sonuç görmeyi bekledikleri için gitmeye başladıklarında, ki vücut kurtulmak istediği için genellikle bunu yapmazlar. Önce viseral yağ. “

Enerji yakmak için kas yapın

Kas kütlesi oluşturmak sadece altı paket oluşturmakla ilgili değildir, kas dokusu da yağ dokusundan daha fazla enerji kullanır. Bu, kas kütlenizi artırırsanız ve yağ kaybederseniz, dinlenirken bile daha verimli bir şekilde daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir.
Katie Hiscock, kişisel eğitim ve spor masaj terapisi diplomalarına sahip bir fitness yazarıdır. Sporcu beslenmesi, doğum öncesi egzersiz ve yaralanmayı önleme konularına ilgi duyarak Brighton & Hove Albion’da terapist olarak çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *