Her kadının bilmesi gereken 8 güzellik ipucu

Her kadının bilmesi gereken 8 güzellik ipucu

Kadınlar güzellik ipuçlarını severler ve her zaman saçlarınızı daha parlak ve cildinizi kusursuz hale getirecek muhteşem numaralar arayışındadırlar. Her kadının bilmesi gereken en iyi güzellik püf noktalarından bazılarını topladık

1) Güzellik için yeşil çayı kullanın

Mucizevi bir detoks içeceği olmanın yanı sıra, yeşil çay cildiniz için de mucizevi olabilir. Yeşil çay poşetleri cildi sertleştirmeye ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Kapalı gözlerin üzerine yerleştirildiğinde, soğutulmuş çay poşetleri o hayal kırıklığı yaratan koyu halkalardan kurtulmada harikalar yaratabilir. Deneyin ve bileceksiniz.

2)Ruju çıkarmak için tatlı badem yağı

Uzun ömürlü bir ruj, uzun bir çalışma günü için bir mutluluktur, ancak onu çıkarmak gibi basit bir fikir bizi rahatsız eder. Ondan kurtulmak için bu basit ipucunu, bir pamuk topunun üzerine biraz tatlı badem yağı sürüp dudaklarınıza sürterek alın. Pahalı makyaj çıkarıcılara kıyasla süper ucuz olan bu ipucu, kesinlikle bir kazan-kazan.

3) Kondojenik olmayan ürünleri satın alın

Ergenlikle ilgili birçok şey var, bu da bizi nostaljik yapıyor, sivilce kesinlikle bunların arasında değil. Yüzünüzdeki o küçük noktalar çok hayal kırıklığı yaratıyor ve moralinizi bozuyor. Onları makyajla saklamak ve gizlemek, geriye kalan tek çare. Bu geçici başa çıkma stratejisi uzun vadede felaket olabilir. Makyaj alırken, özellikle yağlı bir cildiniz varsa, kondojenik olmayan bir ürün kullandığınızdan emin olun. Kondojenik olmayan ürünlerin cildi tahriş etme veya gözeneklerini tıkama olasılığı daha düşüktür. Bu ürünler gözeneklerin tıkanmasına neden olmaz ve sizi tahriş edici sivilcelerden korur.

4) Daha iyi kaş şekillendirme için vazelin

Kaşlar bazen garip davranabilir. Üzerine biraz Vazelin uygulayarak ve daha fazla şekillendirme için kaş fırçanızı kullanarak asi kaşlarınızı evcilleştirebilirsiniz. Ve bitirdiniz!

5) Yıkamadan önce hindistan cevizi saç masajı

Saç, bir kadının vücudunun en çekici ve aynı zamanda denenmiş kısımlarından biridir. Bukleler, düzleştirme ve saç rengi, her şeyi saçımız halleder. Onlara verdiğimiz onca zararla, saçınızın beslenmesi büyük önem kazanır. Şampuandan on dakika önce biraz hindistancevizi yağı ile nazik bir masaj saçınıza harikalar katabilir. Bu basit çabayla saçınızı kıskanılacak ve parlak hale getirin.

6) Saç rengi için yama testi yapın

Saç rengi, bazılarına alerjiye neden olabilen Paraphenylenediamine adlı kimyasal bir madde içerir. Kendinizi bu gereksiz tepkiden korumak için bir yama testi yapmanız önerilir. Kulağınızın arkasına bir parça renk uygulayın ve cildinizin o ürüne alerjisi olup olmadığını kontrol etmek için 24 saat bekletin. Sonuçta, önleme, tedaviden daha iyidir.

7) Tırnak etlerini kesmeyin

Ellerinizi manikür yaparken, tırnak etleri denen ince şeritleri asla kesmeyin. Neden? Bu tırnak etleri bir koruma mührü görevi görür ve kesilirse sizi bakterilere ve hatta enfeksiyona karşı rahatsız eder. Kendinizi enfeksiyondan korumak için banyodan sonra tırnak etlerinizi geriye doğru itin, losyon sürün ve bitirdiniz

8) Soğuk suyla temizleyin

Kusursuz bir cilde sahip olmak, her kızın arzuladığı bir şeydir. Bunu başarmak için vücudunuzu içten dışa nemlendirmek vazgeçilmezdir. Yüzünüzü günde en az iki kez soğuk suyla temizleyin. Gözenekleri açarak içine kir girmesine neden olduğu için suyu uyarmayın. Cildinizin pürüzsüz ve ışıltılı kalması için en az sekiz bardak su içmeyi unutmayın.

Son olarak, en az değil, her zaman gülümseme denen eğriyi burnunuzda taşıyın. Sonuçta, bir kızın giyebileceği en iyi makyaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *