Gerçekten Parlayan Ciltlere Sahip Olmanın 7 Sırrı

Gerçekten Parlayan Ciltlere Sahip Olmanın 7 Sırrı

Ben her zaman doğal olarak parlayan bir cilde sahip kızları kıskandım – her zaman taze yüzlü ve zahmetsizce sağlıklı görünen insanları tanıyor musunuz? Ne yazık ki, ortaokuldan beri cilt sorunları ile uğraşıyorum ve şu anda sahip olduğum cilt için çok çalışmak zorunda kaldım. Neyse ki, çoğu gün cildimin parladığını hissediyorum, en azından denediğimde ve her zaman zahmetsiz olmasa da, parıltı parlıyor, değil mi?
Sürekli daha parlak bir cilt elde etmeye çalışıyorsanız, umarım bu ipuçları yardımcı olur!

Pul pul

Bu, “parlayan” bir ten yaratmanın en önemli adımıdır çünkü aslında parıltınızın içeri girmesine izin verecektir. Haftada 2-3 kez peeling yapmak, cildinizin üst tabakasının üstünde oturan ve esasen alttaki her şeyi tıkayan ölü hücreleri giderir. Sağlıklı hücre değişimine sahip olmak ve ürünlerin onu batırmasına izin vermek için, yatmadan önce haftada birkaç kez nazikçe peeling yapın – ardından herhangi bir gece ürünü uygulayın.

C Vitamini veya Aydınlatıcı Serum

C vitamini, sağlıklı bir bağışıklık sisteminden daha fazlası için gereklidir. Aslında parlayan cilde de büyük bir destek olabilir! Özellikle güneş lekeleriniz varsa, bir C Vitamini serumu daha karanlık alanları aydınlatacak ve parlamaya yardımcı olacaktır.

Parlak bir cilt için antioksidanlarla dolu bir serum arayın. Grown Alchemist’in Aydınlatıcı seçeneğini seviyorum.

Hidrasyon

Açıkçası! H20 kadar içmek, içkiyi sınırlamak ve kereviz veya salatalık gibi yoğun su içeren yiyecekler yemekten başka, cildinizi fiziksel olarak nemlendirin. Nemlendirici olmadan sabah veya gece gitmeyin (Şu anda Otobur Pembe Gül Suyu Kremine takmış durumdayım) – bu çok önemli!Özellikle geceleri nemlendiricimi sık sık nemlendirici bir yağla doldururum. Koku alışmak biraz zaman alır, ancak Primally Pure’ın güzellik kremi çılgınca nemlendirir ve ışıltı verir, bu yüzden sık sık bununla yüzümü doldururum.

Yüz masajı

Lenfatik masaj ve yeşim silindirleri iyi bir sebepten dolayı trend oluyor – cildiniz için bir TON yapabilirler. Nemlendiricinizi ve serumlarınızı uyguladıktan sonra, ürünlerin cildinize nüfuz etmesine ve toksinleri yok etmesine yardımcı olabileceğinden yeşim silindiri kullanmayı deneyin.

Ayrıca, bu uygulamalar sıkılaşmaya, gözenek boyutunu azaltmaya, şişkinliğe ve daha sağlıklı bir ışıltıya yol açmaya yardımcı olur. Beni uyandırmaya da yardımcı olduklarını görüyorum, bu yüzden bunu genellikle sabahları yapıyorum. Bir masajla ilgileniyorsanız, bu eğitim harika!

Retinol / Retinoid

Bunlar, hücre yenilenmesini hızlandıran ve daha sıkı bir cilde, daha genç görünen bir cilde yol açan ve akneyi önleyen / iyileştiren A vitamini ile doludur. Aslında reçete almadan önce dermatoloğuma gittim çünkü cildimin neyle başa çıkabileceğinden emin değildim.

Bu ürün nazik bir seçenektir, ancak benim gibi hassas bir cildiniz varsa, hangi ürünü önerdiklerini görmek için derminize gitmeye değer olabilir!

Uyku

Hücre değişiminin çoğu siz uyurken olur ve bununla yüzleşelim – kabarık, yorgun bir yüz ışıldayan her şeydir. Orada bulunmak! Ayrıca, yaşlandıkça ve cildimiz doğal olarak ışıltılı olmadığı için hücre yenilenmesi önemlidir. İlk başta zor, ama daha erken bir gece rutinine girdiğinizde oldukça güzel.

Telefonunuzu uçak moduna geçirin, akşam cilt bakımı rutininizi tamamlayın ve ayağa kalkmadan 8-9 saat önce açın. Birkaç hafta verin ve söz veriyorum cildinizde bir fark göreceksiniz – ve muhtemelen çok daha iyi hissedeceksiniz!

Eğer uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız, öğleden sonra kafeinden kaçının (kafein kuruyabileceği için cildinize de yardımcı olur). Bir kazan-kazan!

İyi Bir Fosforlu Kalem

Ve makyaj yoluyla yardıma ihtiyaç duyduğunuz günler için bir fosforlu kalem girin! Elmacık kemikleri ve burun köprüsü üzerindeki vurgulayıcı, doğal bir ışıltılı ten rengini bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olur. Hayranı olduğum minimal makyaj görünümüne giderseniz nötr bir renk tonu doğal görünecektir.

Kuru ve normal ciltler için bir krem fosforlu kalem ve yağlı bir cildiniz varsa bir pudra solüsyonu tercih edin. Cildim karma ve yıllardır RMS sürümünü kullanıyorum ve onu çok seviyorum!

Bu listeye ekleyeceğiniz herhangi bir ipucu var mı? Cildinizin ışıldamasına ne yardımcı olur?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *