Genç Kızların Kusursuz Görünmesi (ve Hissetmesi) İçin 25 Güzellik Önerisi

Genç Kızların Kusursuz Görünmesi (ve Hissetmesi) İçin 25 Güzellik Önerisi

Genç bir kız olmak zordur, gözlerinizi onlara çevirdiğinizde ebeveynler size sık sık söyler (spoiler uyarısı: sizi görebilirler, ancak aynı şeyi sizin yaşınızda da yaptılar). Yapılacak ödevler ve başa çıkmanız gereken hormonlar var ve dünyanın ağırlığının omuzlarınızda olduğunu hissediyorsunuz. Tüm bu endişeler sizi hem içten hem dıştan yıpratabilir. Baş ağrınız, lekeleriniz veya kötü saç günleriniz olmasına şaşmamalı! Ancak umut var. Kontrolünüz dışındaki her şeyi vurgulamak yerine, gücünüz dahilinde en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Hepimizin hataları olsa da, yine de en iyi yüzümüzü öne çıkarmaya çalışmalıyız. Günle yüzleşmeye hazırlanmadan önce bu 25 ipucunu okuyun. Daha iyi hissedeceksiniz, daha iyi görüneceksiniz ve bedeniniz ve zihniniz size teşekkür edecek.

1. Hayatınız buna bağlıymış gibi su için. 

Hepimiz susuz yaşayamayacağımızı biliyoruz, ama her gün ondan yeterince alıyor muyuz? Önerilen miktar günde 8-10 bardaktır (ve hayır, gazlı içecekler ve kahve tam olarak yetmeyecektir). Güne doğru başlamanızı sağlamanın bir yolu, uyanır uyanmaz bir bardak su içmek. Günlük su alımınıza devam etmenizi sağlar ve çok meşgul olmadan önce sizi nemlendirmeye yardımcı olur. Su hayattır. Agua es vida. Her dilde doğrudur.

2. Kirpiklerinizi uzatın.

 Evet, hala kirpik konusundayız. Uzun, kısa, açık, koyu, düz veya kıvrılmış kirpiklerimiz, tozları ve diğer parçacıkları gözlerimizden uzak tutmamıza ve genel görünümümüze biraz şey katmamıza yardımcı olur. Faline, Bambi’de ilk kez gözlerini kırpmadan önce bile, uzun kirpikler özlediğimiz bir şeydi. Kirpiklerinizi uzatmayı vaat eden ürünler olsa da, temel bileşen genellikle hint yağıdır .

3. Gözlerinize dikkat edin.

 Gözler için birçok seçenek var – astarlar, astarlar ve gölgeler, aman tanrım! Kimin vakti var? Gündüz okula bakmak için, daha azın daha çok olduğunu hatırlaman iyi olabilir. Maskara kullanmıyorsanız, gözlerinizi patlatmak için kalın bir göz kalemi çubuğu kullanmayı ve kirpik çizgisini biraz lekelemeyi deneyin. Ya da belki göz kapaklarının üzerinde ışıltılı bir gölge kullanın. Başka bir deyişle, aşırıya kaçmayın. Annenizin 1992 yılındaki fotoğrafına bir bakın ve tam tersini yapın.

4. Temel için iki renk birden daha iyidir.

Yüzünüzdeki cilt tek renk olmadığından ve mevsimler boyunca değişebileceğinden, iki ton elde etmek iyi bir fikirdir. Cilt tonunuza en uygun olanı ve biraz daha açık olanı seçin. Daha sonra gerekirse ikisini bir araya getirebilirsiniz.

5. Yüzünüzü iyice yıkayın. 

Henüz su hakkında konuşmayı bitirmedik! Günün ilk içkisinden sonra, hafif bir temizleyici ile birlikte yüzünüze biraz ılık su damlatma zamanı. Bir gecede yüzünüzde biriken pisliği alın (gözlerinizin ve ölü deri hücrelerinin uykusuna buh-güle güle deyin). Viviane Woodards’ın Clean Finish Cleanser gibi hafif bir seçenek, ister yağlı ister kuru cildi dengelemek için iyi çalışır. Uyanmak zordur, ancak hızlı bir yıkama oldukça ferahlatıcı olabilir.

6. Bir toneri deneyin.

Bazıları bu adımı atlarken (ve bazen sorun olmaz), güzel bir toner cildinizin pH’ını dengelerken fazla kiri ve yağı gidermeye yardımcı olabilir. Sivilceyi kontrol etmeye de yardımcı olabilir. Toneri uyguladıktan sonra nemlendiricinizi sürmeden önce cildinizin kurumasını bekleyin.

7. Nemlendirmeyi unutmayın.

 Nemlendirmek için kuruluğu önlemekten daha fazla neden vardır. İyi bir nemlendirici, cildinizi makyajınıza hazırlamaya yardımcı olur ve cildinizin donuk görünmesini engeller. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok nemlendirici vardır, ancak Viviane Woodard’ın su bazlı Zenginleştirilmiş Nemlendirici gibi biri , en hassas cildi bile yumuşatır ve yatıştırırken besinler ve antioksidanlarla kuruluğa karşı savaşır.

8. Güneş ışığının içeri girmesine izin verin –

ama hassas cildinize çok fazla gelmesin. Tüm lise boyunca bir şapkanın altına saklanmanızı veya güneş kremi sürmenizi önermiyoruz. Neyse ki, Viviane Woodard’ın Mineral Vegan Likit Fondöten gibi pek çok fondöten, yapışkanlık hissetmeden SPF içerir . İpeksi bir görünüm kazanır ve yüzünüzü pürüzsüz ve kusursuz hissettiren pudralı bir görünüme kavuşur. Çeşitli tonlarda gelir ve tüm cilt tipleriyle iyi çalışır.

9. Çok sık boyama yapmayın.

Her zaman ağartma veya sürekli olarak renk baskısı ekleyerek buklelerinize baskı yapın. Hikayenin sonu. Başka bir gün boyamak için yaşa.

10. Kendinizi tanıyın.

Bu sadece akıllıca konuşmanızı sağlayan bir özdeyiş değil, aynı zamanda yaşama tavsiyesidir. Sizi neyin rahat hissettirdiğini, neyin gurur verici olduğunu ve her gün yapacak vaktinizin olduğunu düşünün. Pazar günü tam Broadway sahne makyajına giderseniz ve Cumartesi gününe kadar saçınızı fırçalamak için enerjiniz yoksa, yanlış yapıyor olabilirsiniz. En özgün halinize bakıp hissettiğinizden emin olun.

11. En sevdiğiniz özelliği bulun.

 En çok sevdiğiniz parçanızı seçin ve üzerine bir ışık tutun (tam anlamıyla değil, ancak iyi ışıklandırma bir dünya fark yaratabilir). En iyi özelliğinizi ona biraz daha fazla dikkat ederek geliştirin. Kaşlarınız ise, iyi bir kaş fırçası kullanın; eğer dudaklarınsa, imzan olmadan evi asla terk etmeyin.

12. Uygun tutun.

 Günlük bir Top Model kupaya gitmeyin. Bir oyunda ya da bir pijama partisinde eğlenmiyorsanız, daha doğal bir görünüm istediğiniz şeydir. Makyaj tezgahında ilk kez çalışırken, hepsini denemek cazip gelebilir ama hızınızı artırın. Joker harika bir film olabilir, ancak bir makyaj öğreticisi olması amaçlanmamıştır.

13. Zaman zaman yeni bir ‘yap’ deneyin.

 Saçınıza gelince çok fazla seçenek var, bu yüzden onunla biraz eğlenin. Örgüler – Fransız, Hollandalı, balık kuyruğu veya diğer birkaç stilden biri olsun – doğal vurgular sergileyebilir ve saçı kontrol altında tutabilir. Güzel buklelerinizden birkaç ipi örseniz bile, saçların yüzünüzden uzak durmasına yardımcı olur ve önünüzdekilere, ne olursa olsun veya kim olursa olsun odaklanmanıza olanak tanır. Tüm bu örgülerin nasıl yapılacağına dair bu harika öğreticiye göz atın!

14. Basit tutun.

 Genel tarzınıza gelince, dedikleri gibi fazladan olmayın. İnsanların sizi sadece saç tokası dolu bir kafa veya yürüyen bir mücevher kutusu olarak değil, eksiksiz bir insan olarak görmesini istiyorsunuz. Bu zaten yapıldı – ne giyilmez şeridinde eğlenceli bir gezinti için sadece Google’ın “80’lerin Modası Yapılmayacaklar”.

15. Temelde denize girmeyin.

 Unutma, bir duvar değil, bir temel inşa ediyorsun. Çoğumuz, bir odayı macun yapıyor veya boyuyormuş gibi temelin üzerine yığma hatası yapıyoruz. Giysileri katlamak iyi bir şeydir; vakıf, çok değil. Birazcık hala parlamalısın, bu yüzden her şeyin düzleştirildiğinden ve çok kalın olmadığından emin ol. Uzman ipucu: Çenenizin etrafındaki alanın iyice karıştığından emin olun.

16. Dudaklarınızı çıplak bırakın.

 Zaten cildinizi ve gözlerinizi yerinde tuttuysanız, ruju atlayabilir ve sadece parlatabilirsiniz. Haftada bir veya iki kez yapılabilen ölü deriyi nazikçe çıkarmak için Viviane Woodard’ın Şeker Dudak Ovucu gibi bir dudak peelingi kullanmak her zaman iyi bir fikirdir .

17. Veya ikinci düşüncede

dudaklarınıza şeffaf bir renk patlaması verin. Bazen parlak bir dudak gününüzü aydınlatabilir. Rengi daha uzun süre kalıcı tutmanın bir yolu, dudaklarınızın her tarafında bir dudak kalemi kullanmaktır (önce kuru veya çatlak olmadıklarından emin olun). Ardından, nem ve daha parlak bir görünüm sağlamak için üstüne yaymak için bir merhem veya parlatıcı kullanın. Zulümsüz, vegan bir seçenek istiyorsanız, Viviane Woodard’ın Pürüzsüzleştirici Dudak Balsamını tercih edin.

18. Kahvaltınızı yapın!

 Kahvaltı günün en önemli öğünü olabilir veya olmayabilir ama yine de önemlidir. Günle yüzleşmek için biraz yakıta ihtiyacın var. Tabii ki, şekerli tahıllar en akıllıca seçim değildir, bu yüzden lif için biraz yulaf ezmesi, proteini almak için yumurta veya bunun için avokado tostu (ve ayrıca C ve E vitaminleri ile kalp-sağlıklı omega için) deneyin. -3 yağ asidi). Afiyet olsun!

19. Dişlerinizi fırçalayın

Kahvaltınızın yarısı hala aralarına sıkışmışsa, o inci gibi beyazları gururla parlatmak daha zor olacaktır. Güvenle gülümseyin ve dişlerinizi temiz tutun.

20. Nane getirin

 O tazeliğin kaybolacağı günün ilerleyen saatlerinde çantanıza bir nane veya biraz sakız atın.

21. Fırça, Marsha, fırça.

Çoğunuz Brady Bunch referansını hatırlayamayacak kadar gençsiniz, ama konu bu değil. Saçınızı fırçalamak, doğal yağları saç derinizden uçlara kadar dağıtır. Ayrıca kafa derisini uyarır ve kan akışını artırır. Düz saçlarınız varsa, saçınızı günde birkaç kez fırçalamak iyi bir fikirdir. Bununla birlikte, saçınız kıvırcıksa, şekillendirdikten sonra geniş dişli bir tarak kullanmanız daha iyi olacaktır.

22. Yaparsın.

Yine, bunların hepsi ipuçları ve yönergeler olduğundan, bazı kuralların çiğnenmesi için yapıldığını unutmayın. Yani… basit tutmak bunu sizin için yapmıyorsa, o zaman siz yaparsınız. Eğer alevlenmenin en sevdiğiniz şey olduğuna karar verdiyseniz, o zaman bu sizin işiniz ve aksini söylemek kimsenin işi değil. Sadece güvenle taktığınızdan emin olun, yoksa çok fazla mıknatıs içeren bir buzdolabı gibi görünebilirsiniz. Neye karar verirseniz verin, sadece sahip olun!

23. Trendleri not edin, ancak taklit etme.

 Her trendi takip etmeye ve kopyalamaya çalışmak 2019’dur. İstediğinizi bir hevesle satın alacak paranız olmadığında Kardashian’lara ayak uydurmak zor. Son zamanlarda haberlerde , popüler stillerin hızlı bir şekilde pistten mağazalara, müşterilere ve ne yazık ki çöplere doğru ilerlediği hızlı moda ile ilgili çok şey var . Söylemeye gerek yok, eğer herkes her hafta yepyeni bir gardırop alırsa, bu kıyafetleri yapan insanlara olduğu kadar gezegene de zarar verebilir.

24. İkinci el sizin için yenidir.

 Gerçekten son teknolojide olmak ve orijinal bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, ikinci el alışverişi, arkadaşlarınızla kıyafet değiş tokuşu yapmayı veya hatta zaten yepyeni hissettiğiniz bir kıyafet yapmak için bir kemer satın almayı düşünün. Kız arkadaşlarınla ​​birlikteyken, birbirinizi güçlendirirken ipuçlarını ve püf noktalarını paylaştığınızdan emin olun.

25. Biraz uyu güzelim!

Bazen beynimiz günün tüm dramıyla vızıldıyor ve samanlara vurmak zor olabiliyor. Ama Taylor Swift’in bize defalarca söylediği gibi, sakin olmalısın. İster sıcak bir banyo yapın ister en sevdiğiniz şarkıların rahatlatıcı bir karışımını dinleyin, uyumadan önce sakinleşmenize yardımcı olacak teknikleri deneyin. Gece içeri girmeden önce o tableti kapatın ve dijital cihazlarınızdan kurtulun. Kaybettiğini ertelediğini kim söyledi? Kazananlar erteliyor! Yeterince uyumak, konsantre olma yeteneğinizi geliştirir ve vücudunuza dinlenme ve onarım şansı verir. Bütün gece en iyi arkadaşınla konuşmadığın için ebeveynlerini kandırmaya çalışabilirsin, ama cildin sana söyleyecektir. Bir sebepten dolayı buna güzellik uykusu deniyor.

Güne çıkmadan önce aynada kendinize biraz moral konuşması yapmak asla zarar vermez, bu yüzden her zaman unutmayın, sadece bir siz vardır ve kusursuzsunuz. Gerektiği gibi bu listeye geri dönün ve gençliğinizin tadını çıkarın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *