EVIL GENIUS 2: DÜNYA HÜKÜMETİNİN İNCELENMESİ

EVIL GENIUS 2: DÜNYA HÜKÜMETİNİN İNCELENMESİ

Evil Genius 2 sayesinde, neden bu kadar çok suçlu dehasının kel olduğunu şimdi anlıyorum. Bunun nedeni, tüm saçlarını tamamen hayal kırıklığı ile yırtmış olmalarıdır. Bir James Bond taklitçisi gizli sığınağınıza kadar sallanıp kol düğmesi falan patlayan bir grup uşağı öldürdüğünde, bu, şu anda kalıcı bir öğle yemeği saatinde olan uşaklar için iyi ve iyidir, ancak kimse bunun neden olduğu idari baş ağrısını düşünmez patron için.

Şimdi eskilerinin yerine yeni uşaklar yetiştirmeniz gerekiyor, bu da işçi havuzunuza dalmak ve onları Thug Üniversitesi’nin eşdeğerine göndermek anlamına geliyor. Bu da, daha fazla işçi almak anlamına gelir, bu da sahip olmadığınız paraya mal olur çünkü hepsini, yedi değil çiftin de kırdığı tüm tuzakları değiştirmek için harcadınız. Bu, daha fazla para kazanma şeması döndürmek anlamına gelir, bu da daha çok uşağın harekete geçmesine mal olur ve böylece tüm döngüyü yeniden başlatır.

Usta bir kötü adam olmak, büyük kel beyniniz için büyük bir baş ağrısıdır ve Evil Genius 2’nin kopyaladığı şey bu hain bürokrasidir. Çoğunlukla daha iyisi için, ama bazen daha kötüsü için. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, zekice sunulan temel oluşturmayı gerçekten zorlu bir plaka eğirme ile dengeleyen iyi bir yönetim unvanıdır. Ama şükürler olsun ki, kölelerinizi rastgele vurmanıza izin veren bir mekanizmaya sahip, çünkü aksi takdirde bazen kendi kafatasımı çıkarıp ekrana fırlatabilirdim.Sizi gevezelik eden birkaç megalomandan biri rolüne sokan Evil Genius 2, Pasifik’teki volkanik bir adada gizli bir sığınak inşa ettiğinizi, ardından o ini kullanarak dünyaya kaos ekmek için kullandığınızı görüyor. Hem minyonlarınızın ihtiyaçlarına hem de alçakça arzularınıza hizmet etmek için odalar inşa edecek, hain planlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olmak için çeşitli türler görevlendirecek, düşman Temsilcileri kandırmak için tuzaklar ve engeller kuracak ve nihayetinde dünyayı bükmek için korkunç bir Kıyamet Aygıtı inşa edeceksiniz. diz.

Bu, üs inşa etme bonanza ile başlar. Oyunda birden fazla seviyede inşa edebileceğiniz farklı odaları belirleyen Dungeon Keeper veya Two Point Hospital’ın aksine, Evil Genius 2 aşağı yukarı tüm odalarını aynı anda inşa etmenize izin verir. Köleleriniz için kışlalardan kafeteryalara ve eğitim alanlarına, Genius’unuzun altın kaplama İç Tapınağına kadar ilk beş saat içinde üssünüzün temel düzenine sahip olacaksınız.

Evil Genius 2’nin bu kısmı saf eğlencedir, en azından temel bina hem görünüşü hem de muhteşem olduğu için değil. Two Point Hospital gibi, Evil Genius da canlı, harika bir çizgi film stiline sahip – Aardman daha az ama yine de orijinal ve oldukça kaba Evil Genius ile biraz benzerlik taşıyor. Köleleriniz, hantal, sabitlenmiş lazer toplarıyla odaları kazıyor, ardından aynı topları kullanarak nesneleri ve mobilyaları, güçlü bir darbeyle yerine düşen odalara yerleştiriyorlar.

Ancak buradaki asıl muamele, hem detaylarında titiz hem de zevkli bir şekilde komik olan animasyondur. Koridorlarda, kötü bir Bay İnanılmaz gibi kırmızı taytla kaplı, Bilim Adamlarınızın üstün, sert arkalı gezintisine tam bir tezat oluşturan, koridordan geçme şeklini seviyorum. Ancak Rebellion’un animasyon çalışmasının en önemli yanı, kölelerinin yakalanan ajanlara ayaklarını gıdıklayarak veya sahte dinamit çubuklarını kucağına düşürerek işkence yaptığı sorgu odanızda bulunuyor.

Hareket halinde izlemek harika bir oyun, çünkü bu inşaat bayramından sonra nadasa bırakılmış bir yama geliyor. Inner Sanctum’unuzu inşa ettikten sonra, Evil Genius 2, siz dünya hakimiyeti nihai hedefinizle boğuşmaya başlarken, bilim adamlarınız yavaş yavaş yeni tuzakları, yükseltmeleri ve oda nesnelerini araştırırken, bir tutma modeline girer.

Vurgu, suç ağınızı dünya çapında genişletmek ve üssünüzü düşman ajanlardan korumak için iki faaliyete geçer. İlki, dünyanın farklı bölgelerinde röle istasyonları kurmak için köle gruplarının gönderilmesini içerir. Bunların her biri küçük bir miktar artık gelir sağlarken aynı zamanda daha büyük gelir parçalarını çeken Planların kilidini açar.Planlar çok ihtiyaç duyulan parayı getirir, ancak bunlara gönderilen minyonlar geri gelmezken, planlar da Isı üretir. Bu, sonuçta çeşitli dünya hükümetlerinin ininizi araştırmak ve sabote etmek için ajanlar göndermesine yol açar. Başlangıçta bunlar, yüzlerine patlarsa gizli bir sığınağı tanımayacak olan beceriksiz özel dedektiflerdir. Ancak zamanla, ajanlar daha çok sayıda ve daha yetenekli hale gelir; Ajan X gibi Süper Ajanlar ve güvenliğinizi çileden çıkaracak şekilde kolayca vals yapabilen İngiltere’nin bir numaralı casusu John Steele de dahil.

İstenmeyen meraklılarla çeşitli şekillerde ilgilenilebilir. Gururlu Evil Genius geleneğinde, dondurucu ışınlar ve dev fanlardan yakıcı lazer ızgaralara ve köpekbalığı istilasına uğramış dalma havuzlarına kadar bir dizi eklektik tuzak kurabilirsiniz. Bunlar başarısız olursa, üssü Yüksek Alarm’a ayarlayabilirsiniz, bunun üzerine köleleriniz düşman ajanlarının üzerine inecek ve onları boyun eğdirecekler.

Ancak, Temsilcilerle başa çıkmanın en sevdiğim yolu Kapak Operasyonu, kokteyl barları, bakara masaları, sahne şovları ve çok daha fazlasını içeren ışıltılı bir Casino cephesi ile onların dikkatini dağıtmaktır. Bir casusun rulet masalarınızdan birine saldırmasını ve eve vardığında olduğundan çok daha boş bir şekilde eve dönmesini izlemek inanılmaz derecede tatmin edici.

Tüm bunlarla boğuşmak keyifli, ancak Evil Genius 2’nin orta oyununda kaçınılmaz olarak biraz boş bir his var. Sorunun bir kısmı, ilerlemek için tamamlamanız gereken görevlerin son derece uzun soluklu olmasıdır. Her birinin tamamlanması gereken dört veya beş alt hedefi vardır, bunlardan bazıları tamamlanması gereken dört veya beş alt hedefi olan birden çok “yan hikayeyi” tamamlamayı içerir.

Bu uzun ve karmaşık hedef zincirleri, simülasyonun ilerlemenizi engellemesini kolaylaştırır. Paranın yanı sıra, suç ağınızı genişletmek ve yükseltmek için gereken Yayın Gücü ve daha üst düzey görevlere başlamak için gereken Intel gibi yönetmeniz gereken bir dizi farklı kaynak var. Bu arada, bir bölgedeki bir baz istasyonu maksimum Isı düzeyine ulaşırsa, o bölge kilitlenir. Kilitlenme gerçekleştiğinde bir görev devam ediyorsa, iptal edilir ve yeniden başlatmanız gerekir.

Yardımcı olmayan şey, görevlerin her zaman o kadar ilgi çekici olmamasıdır. Rakip Suç Patronlarını kaçırmak veya Bağımsızlık Bildirgesi’ni çalmak gibi havalı konseptleri var, ancak eylemin çoğu ekran dışında gerçekleşiyor. Bu arada, kitap sonu hedefleri olan ara sahneler, bazı şüpheli ses performansları tarafından hayal kırıklığına uğratılır. Rebellion, Brian Blessed gibi ses yetenekleri sağladığında beklediğiniz gibi, dahiler mükemmel bir şekilde hareket ediyorlar, ancak minyonlar ve astlar, dahilerinizin temelde mankenlere bağırması etkisine sahip.Sonuç, zamanımın çoğunu bekleyerek geçirdiğim birkaç saat oldu. Yeni bir teknolojinin kilidini açması bekleniyor. Helikopterimin minyonları bir görev alanına götürmesini bekliyorum. Madencilik yapmak normal kayalara göre orantısız bir şekilde daha pahalı olan “sert kayadan” yeni bir oda kazmaya yetecek kadar para biriktirmeyi beklemek. Her şeyin çözülmesi çok uzun sürüyor ve bu dönemlerde zamanınızı işgal etmeye yetecek kadar yok. Elbette bir hızlı ileri alma işlevi vardır, ancak bunu kullanmak risklidir, çünkü üssünüze gizlice giren bir Ajanı veya sürmekte olan bir görevin kilitlenmeye başladığı bir bölgeyi kaçırabilirsiniz.

Bu sorun hiçbir zaman tam olarak ortadan kalkmaz, ancak Kıyamet Aygıtı üzerinde çalışmaya başladığınızda daha az akut hale gelir. Bu noktada, yeterince yeni öğenin kilidini açtınız ve üssünüzün önemli ölçüde genişlemesi gerektirecek kadar para biriktirdiniz. Düşman Temsilcileri, güvenliğimden geçip iletişim ağımın yarısını havaya uçuran biri de dahil olmak üzere daha çok sayıda ve daha zorlu hale geldi. Minyonlarınız daha çeşitli hale gelir ve Dünya Haritasında daha kazançlı görevlerin kilidini açarsınız, bu da Isı seviyelerini yönetmeyi kolaylaştırır ve diğer şeyler devam ederken üssünüzü kurcalamak için daha fazla alan sağlar.

Evil Genius 2 formda olduğunda, piyasadaki en iyi yönetim oyunlarından biridir. Sadece yaratıcı ve eğlenceli değil, aynı zamanda gerçekten zorlayıcı. Isı Kilitlemelerini etkisiz hale getirmek için dünyayı izlerken, aynı zamanda bir Ajan koridorlarınızda gizlice dolaşırken gerçek yangınlarla savaşırken mali durumunuzu dengelemeye çalışmak, siz hariç herkes tarafından görünmez hale gelmek, süper ilgi çekicidir. Ayrıca, rakip suç patronlarını uşaklarınız olmaları için nasıl işe alabileceğiniz gibi, ancak onları ilk önce iyice yerleştirdikten sonra, henüz bahsetmediğim başka harika özellikler de var. Ayrıca düşman ajanlarının beyinlerini yıkayabilir ve onları minyonlara dönüştürebilirsiniz, oyundan memnun olmayan minyonlar ise ininizi terk etmeye çalışabilir.

Ancak oyunun geri bildirim döngülerinin fazla uzatılmış olduğu gerçeğinden kaçış yok. 20 saatlik sıkı bir oyun sunabileceğini hissediyor – oynanacak dört farklı Dahi olduğu düşünüldüğünde fazlasıyla yeterli. Ancak bu, uzun görevler ve bir sürü şeylerin olmasını beklemekle 30 veya 40 saate kadar uzatıldı.

Oraya gitmek için dolambaçlı bir rotaya girmesine rağmen, sonunda Evil Genius 2’nin, hesaplı bir süper kötü adam olmanın kedi okşayarak, bıyıkları döndürerek, çılgınca eğlencesini başarıyla taklit ettiğini düşünüyorum. Suç dehaları ölçeğinde, bunu bir Dr Evil olarak değerlendiririm. Komik ve doğru ekipmana sahip, ama tam Blofeld değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *