Evde benlerden kurtulmanın 5 yolu

Evde benlerden kurtulmanın 5 yolu

Köstebek, cilde eşit olarak yayılmayan cilt hücreleri kümesidir. Bu deri hücreleri teknik olarak melanositler olarak bilinirler ve bunlar pigmente rengini veren hücrelerdir. Benlerin çoğu başlangıçta sıyrıklar veya cildi tahriş ediciler olarak görünür ve ciltte güneşe ve melanine maruz kalma nedeniyle zamanla kahverengiye döner. Bazı benler güzellik lekeleri olarak geçerken, bazıları o kadar hoş görünmüyor. Yüzünüzde veya vücudunuzda bir miktar varsa, bu çirkin noktalardan da evinizin rahatlığında kurtulmanın yolları vardır. İşte bunlardan bazılarına bir göz atın.

elma sirkesi

Elma sirkesi, benlerden kurtulmak için en çok kullanılan maddelerden biridir. Malik ve tartarik – sirkede bulunan asitler aslında köstebeği çözebilir ve sonunda deriden benleri çıkarabilir. Tek yapmanız gereken pamuklu bir bez almak ve üzerine biraz elma sirkesi uygulamak. Şimdi köstebeği pamuklu bezle temizleyin ve bir saat boyunca ben üzerinde bırakın. Benten kurtulmak için bunu iki hafta boyunca tekrarlayın.

Sarımsak

Sarımsak çok sıcak kabul edilir ve bu yüzden köstebeği çıkarmada veya yakmada harika bir şekilde çalışır. Birkaç diş sarımsağı ezin ve bir macun yapın. Şimdi macunu köstebeğe uygulayın. Macun kurumaya başladığında, köstebeğin üzerine yapışkan bir bandaj uygulayın ve gece boyunca bırakın. Bunu bir hafta boyunca tekrarlayın ve yakında o çirkin köstebekten kurtulacaksınız!

Hint yağı

Hint yağının birçok cilt rahatsızlığının üstesinden geldiği bilinmektedir ve benleri çıkarmak, niteliklerinden sadece biridir. Bir çorba kaşığı hint yağı alın ve bir çorba kaşığı karbonatla karıştırın. Macunu köstebeğe uygulayın ve bir gece bekletin. Sabah yıkayın. Sonuçları görmek için macunu bir ay boyunca uygulayın.

Ananas suyu

Ananas suyunun bakterileri öldürdüğü bilinmektedir, bu nedenle birçok cilt kreminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece biraz ananas suyu alın ve biraz deniz tuzu ile karıştırın (iyi bir ovalama yapmak için). Şimdi karışımı köstebek üzerine uygulayın ve fırçalamaya başlayın. Köstebeğin üst katmanını çıkarmak için alanı on beş dakika fırçalayın. En iyi sonuçlar için bu fırçalamayı bir hafta boyunca kullanın.

Aloe Vera

Aloe vera, sadece cildi iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda antibakteriyel özelliklere sahip olan harika bir bitkidir. Kurtulmak için köstebeğe aloe vera posası sürün. Yavaş bir süreç olsa da, kesinlikle en güvenli olanıdır. Önce köstebeği temizleyin ve üzerine biraz aloe jeli sürün. Şimdi alanı bir bandajla örtün ve iki saat kurumaya bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *