Bu 3 meyve suyunun yardımıyla ışıltılı bir cilde giden yolunuzu için.

Bu 3 meyve suyunun yardımıyla ışıltılı bir cilde giden yolunuzu için.
Şeftali gibi bir parıltıya sahip olmayı hayal ediyorsanız, bu üç içeceği diyetinizin bir parçası haline getirmenin zamanı geldi. Parlayan ciltler için bu ev ilaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.Sağlıklı içmenin zamanı geldi. (Shutterstock)
SAĞLIK

Bu 3 meyve suyunun yardımıyla ışıltılı bir cilde giden yolunuzu için.

Şeftali gibi bir parıltıya sahip olmayı hayal ediyorsanız, bu üç içeceği diyetinizin bir parçası haline getirmenin zamanı geldi. Parlayan ciltler için bu ev ilaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.
HealthShots | Geetika Sachdeva tarafından
06 KASIM 2020 09:17 IST TARİHİNDE GÜNCELLENDİ

Sık sık ‘sen ne yiyorsan osun’ diye duymuşuzdur ve bu her yönden doğrudur! Bunun nedeni, tükettiğiniz her şeyin içten veya dıştan vücudunuzda ortaya çıkmasıdır. Sağlığın ilk belirtilerinden biri parlak bir cilttir. Kendinizi beslediğiniz her şey önce cildinizde görünür!

Sağlıksız işlenmiş yiyecekleri tüketirseniz, cildiniz donuk, kuru ve susuz görünecektir. Ancak özen gösterir ve sağlıklı bir yaşam tarzı izlerseniz, cildiniz tamamen farklı bir dil konuşacaktır.

Ve sağlıklı olmanızı sağlamak için her zaman meyve ve sebze sularını diyetinize eklemelisiniz. Bu arada bunlar da parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Öyleyse hiç vakit kaybetmeden hayallerinizin derisine kavuşmanıza yardımcı olacak bu güzellik iksirleri hakkında biraz bilgi edinelim!

1. HAVUÇ VE PANCAR SUYU

Hayranlık duymadan duramayacağımız bir sebze varsa, o da pancardır. Sadece güzel rengine bakın. Hepsi bu kadar da değil: aynı zamanda bir besin kaynağıdır. İşte tam da bu yüzden pancar suyu sağlığınız için harikadır. Bu meyve suyuna havuç eklemeyi seven ve bize güvenen bazı insanlar var, bu cennetten yapılmış bir eşleşme.

Pancar ve havuç suyu , sağlıklı karaciğer fonksiyonunu iyileştiren pancarda betain varlığından dolayı vücudu detoksifiye eder. Havuç da vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Dahası, hem pancar hem de havuç, vücudumuzdaki iltihabı azaltan süper besindir.

Son olarak, bu meyve suyu kan dolaşımını iyileştirir ve zengin bir A ve C vitamini kaynağı olarak size sağlıklı bir ışıltı verir!

2. YEŞİL ELMA VE NAR SUYU

Hem yeşil elma hem de nar bir dizi fayda sağlar, bu da bu iki meyvenin gücünü bir meyve suyunda elde edeceğiniz anlamına gelir! Bu iyi bir haber çünkü cildinizin kalitesini çeşitli şekillerde artıracaktır .

Narlar ve yeşil elmalar, cildinizi iyileştiren ve parlaklığını artıran bol miktarda C vitamini, enzimler ve diğer antioksidanlar içerir. Aslında, bu vitamin aynı zamanda sivilce ve koyu lekeleri de azaltan bir anti-enflamatuar ajan olarak çalışır.

Öyleyse bayanlar, bu iksiri her gün için ve arkadaşlarınızdan ve ailenizden bir sürü iltifat alın!

3. PAPAYA, SALATALIK VE LİMON SUYU

Papayaların nasıl harika yüz paketleri yaptığını sık sık duymuşuzdur, ama bilin bakalım ne oldu? Meyve suyu olarak tüketildiğinde de faydalar sağlar. Bunun nedeni, bu meyvenin cildinizdeki ışıltıyı geri kazandıran ve onu başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde nemlendiren enzimlere sahip olmasıdır . Hepimizin bildiği gibi salatalık cildinize serinletici özellikler sağlar ve limon detoksifiye edici bir ajan görevi görür! Sonuç olarak, bu içecek sağlığınızı ve refahınızı artırır ve cildinizin parlamasını sağlar!

Ne için bekliyorsun? Bu meyve sularını diyetinizin bir parçası yapın ve parlak cilt sizi atlatmasın!

(Bu hikaye ilk olarak HealthShots.com’da yayınlandı )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *