Berrak ve Işıltılı Ciltler için DIY Yüz Serumu

Berrak ve Işıltılı Ciltler için DIY Yüz Serumu

İşte çocuklar! Bir süredir ev yapımı yüz serumlarıyla dalga geçiyorum, ancak sizlerle paylaşmadan önce sonuçları beğendiğimden emin olmak için uzun bir test yapmak istedim. İyi haber, sonuçlar oldukça muhteşem! Cildim uzun zamandır en net olanı, yine de yardımcı olduğunu bildiğim birkaç başka yaşam tarzı ve cilt bakımı değişikliği (merhaba, doğal retinol !!!!) yaptım.

Ancak, her iki durumda da, serumum cildimin daha sakin görünmesine neden oldu ve kullanmaya başladığımdan beri sadece bir ara verdim! Bu yazıyı geçen ay cildimi dönüştürmeye yardımcı olan diğer tüm şeyler üzerine de yazdım , ama şimdilik sadece bu serum hakkında konuşalım! 

Herhangi bir uçucu yağ Instagram hesabını takip ederseniz, Glow tarifine aşina olabilirsiniz.

O birleştirir sığla , pelesenk yağı ve lavanta bir sıçrama ile esansiyel yağlar hamamelis ve jojoba yağı . İnsanların derilerinin resimlerini önce ve sonra gördüm ve harikaydı! Yani, serumumun temeli için, bu üçüyle başladım – Yani, neden kırık olmayan şeyi düzeltin, değil mi ?!

Ayrıca, kırılmalarla mücadele edecek ve ileride olanları biraz daha yumrukla önleyecek bazı malzemeler eklemek istedim. Çay ağacı esansiyel yağı , anti-enflamatuar ve antibakteriyel özellikleri nedeniyle uzun zamandır övgüyle karşılanmıştır, bu da onu özellikle kopmaya eğilimli ciltler için harika kılar.

Yani, bu listeme eklendi ve cildiniz için harika olan ve çok güzel kokan gül esansiyel yağı aldım ve aldım! Yaşlanmayı geciktirmek ve eski yaraları iyileştirmek için harikadır. Tarifime göre gül yağını dışarıda bırakabilirsin, onsuz da harika çalışıyor!

Yine de tarife (ve kız kardeşimin Glow serumunun tarifine) girmeden önce, taşıyıcı yağlar hakkında çok hızlı bir şekilde sohbet edelim.

Esansiyel yağlar süper etkilidir ve bazıları doğrudan cildinize uygulanabilse de, günde iki kez kullanmayı planladığınızda genellikle bunları bir taşıyıcı yağ ile seyreltmek en iyisidir. Dışarıda bir gazillion taşıyıcı yağ var ve hangisini seçerseniz seçin, bulabileceğiniz en iyi kaliteyi satın alın.

Benimkini Amazon’dan satın aldım ve Trader Joe’nun yanı sıra bazı iyilerine de inanıyorum. Cilt tipinize en uygun taşıyıcı yağın hangisi olduğunu anlamak için biraz daha okuyun!

DIY Yüz Serumu Nasıl Yapılır

Taşıyıcı Yağlar

Çok fazla araştırma yaptım ve aynı üçü tekrar tekrar ortaya çıktı. Hepsinin düşük komedojenik derecelendirmeleri vardır, yani gözeneklerinizi tıkamaları ve cildimizin doğal sebumunun makyajına benzemeleri çok düşük bir ihtimaldir, bu yüzden cildimize karşı değil, cildimizle çalışırlar!

Araştırmamdan, farklı cilt tipleri için en iyisi olduğunu bulduğum şey burada. Cildiniz için en iyi kombinasyonu bulmak için farklı taşıyıcı yağları da karıştırabilirsiniz.

Jojoba yağı

Komedojenik derece: 2 | Tüm cilt tipleri için, en iyisi normal veya karma cilde sahip olanlar için. Jojoba yağı , cildimizin doğal sebumuna en çok benziyor, bu da onu daha yüksek bir komedojenik derecelendirmeye sahip olmasına rağmen hemen hemen herkesin kullanması için harika kılıyor.

Kenevir yağı

Komedojenik değerlendirme: 0 | Veya kenevir tohumu yağı (farklı şeyler diyordu, ancak okuduğum her şey aynı olduklarını söylüyor). Yağlı cilt tipleri için en iyisi budur. Bunların bir kısmını kombinasyonumda kullanıyorum. İnanılmaz derecede yağlı değilim, ama bazen siyah noktalara neden olan aşırı yağ alıyorum.

Nemlendirici, ancak emildikten sonra yüzümü asla yağlı görünmüyor. Linoleik asit oranı yüksektir. Bazı testler, aknesi olanların düşük linoleik aside sahip olduğunu göstermiştir, bu yüzden bu, bunu artırmaya yardımcı olur. 

Argan Yağı

Komedojenik değerlendirme: 0 | Kuru ciltler, kuru akneli ciltler ve daha fazla hidrasyona ihtiyaç duyan yaşlanan ciltler için idealdir. Argan yağı , oleik ve linoleik asit bakımından da yüksektir, bu da onu kuru akneli cilde sahip olanlar için harikadır.

Cildim kışın çok daha kuru, bu yüzden gerektiğinde bunu denemeyi planlıyorum.

Üzüm çekirdeği yağı

Komedojenik derece: 1 | Üzüm çekirdeği yağı çoğu cilt tipi için iyidir. Bunu diğer taşıyıcı yağlarla da karıştırabilirsiniz. Linoleik asit bakımından yüksektir. Bunu benimkiyle biraz karıştırıyorum çünkü Grapseed yağ, gözenekleri sıkılaştırmak ve yara izlerinin görünümünü azaltmak gibi harika cilt faydalarına sahiptir.

Hangi Cilt Tipim Var?

Çoğunlukla, çoğumuz cilt tipimizin ne olduğunu bildiğimizi düşünüyorum, ancak biraz yanıltıcı olabilecek alanlardan biri sivilceleri olan ve cildinin yağlı olduğunu düşünenlerdir. Kuru cilde sahip kişilerde sıklıkla sivilce mevcuttur .

Cilt tipinizin ne olduğunu test etmenin iyi bir yolu, yüzünüzü yıkamak ve kurumaya bırakmaktır. Normal veya kuru bir cildiniz varsa, cildiniz çok kısa sürede çok sıkı hissetmeye başlayacaktır. Yağlı cildiniz varsa, cildiniz yıkandıktan sonra muhtemelen hafif ve tazelenmiş hissedecektir.

Demek istediğim, sadece çatlakların olması, her zaman yağlı bir cildin olduğu anlamına gelmez! Kim bilir, belki de kopan cildinizin gerçekten kuru olduğunu ve ürünlerinizi nemlendirenlere çevirmenin sivilcelerinizin yok olmasına yol açtığını fark ediyorsunuz!

Temiz Cilt Serumu

2 oz. kehribar / koyu damlalıklı şişe birleşti …
  • 20 damla tütsü esansiyel yağı
  • 20 damla copaiba uçucu yağı
  • sıçrayan cadı fındığı ( kokusuz, alkolsüz versiyonu tercih ediyorum )
  • 20 damla lavanta esansiyel yağı
  • 20 damla çay ağacı esansiyel yağı
  • 10 damla gül yağı (isteğe bağlıdır, ancak yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir)
  • tamamla taşıyıcı tercih edilen yağ (kenevir ve biraz üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum)

Glow Cilt Serumu

Kız kardeşimin daha kuru bir cildi var, ama kopmalardan şikayet ediyordu, bu yüzden ona, muhtemelen gördüğünüz ışıltılı serum tarifini yaptım, ancak birkaç ekstra ekledim!

Aldığım bu şişelerde damlalık kehribar cam ve benim kullanışlı küçük etiket makinesi dan Amazon Prime, çünkü herhalde! İstediğinizi kullanabilirsiniz, ancak güneş ışığı yağlara zarar verebileceğinden ve koyu şişelerde saklamak onları daha uzun süre daha güvenli tutacağından koyu renkli bir şişe tavsiye ederim!

Serumumu Ne Kadar ve Ne Sıklıkta Uygulamalıyım?

Serumumu genellikle hem sabah hem de akşam takarım. Sabahları nemlendiricim olarak kullanıyorum ve sonra SPF’mi ve makyajımı normalde yaptığım gibi kullanmaya devam ettim.

Geceleri, cilt bakımı rutinimin son adımı ya da Yenileme Kabuğunu kullandığım gecelerde ikinci ila son adım . Kabuğu haftada yaklaşık 4 kez kullanıyorum – ölü cilt hücrelerinin soyulmasına yardımcı oluyor ve sabahları cildimin parlamasını sağlıyor. Bu soyma ayrıca çatlaklara, tıkanmış gözeneklere ve genel parlaklığa yardımcı olur!

Bir seferde sadece 3-5 damla kullanıyorum, bu da serumunuzun uzun süre dayanacağı anlamına geliyor! Ve biraz uzun bir yol kat eder. Sadece bu miktarda yüzünüze yaymakta zorlanıyorsanız, yüzünüz hala biraz nemliyken cildinize sürmeyi deneyin. Sudan nemin hapsedilmesine yardımcı olur ve ayrıca yayılmasını kolaylaştırır.

Uçucu Yağlar Nereden Alınır

Bu serumlar içindeki uçucu yağlar, cildinizi iyileştirmeye ve dönüştürmeye yardımcı olacak güç kaynağı bileşenleridir, bu nedenle alabileceğiniz en yüksek kaliteyi seçmek en iyisidir! Bence bu Young Living .

Amazon’da ve hatta saygın mağazalarda gördüğünüz yağların çoğu terapötik sınıf değildir ve dolgu maddeleriyle kirlenebilir. Kullandığım ve güvendiğim bir başka marka da Vitruvi ve Amazon’da satışa sunulan çok fazla yağları var ki bu gerçekten kullanışlı – yazı boyunca bunlarla bağlantı kurdum.Young Living harika, ancak başlangıç ​​kiti olmanın herkesin bütçesinde olmadığını biliyorum. Vitruvi harika bir marka ve bunlarla da aynı sonuçları alacaksınız!

Düşüncem, hayatımın geri kalanında tenime sahip olduğum.

Bu yüzden, daha yüksek kaliteli malzemelere ve ürünlere yatırım yapmayı seçiyorum ve satışta bir şeyler satın almak, alışverişte kesinti yapmak veya akşam yemeğine ya da daha seyrek içkiye gitmek gibi diğer yerlerde köşeyi kesiyorum.

Birçoğunuzun YL başlangıç ​​kitini satın aldığını biliyorum ve iyi haber – bu yağlardan birkaçı zaten buna dahil! Serumu yapmak için sadece birkaç tanesine ihtiyacınız var – copaiba ve çay ağacı . Aralar sizin sorununuz değilse, çay ağacını atlayın! Elbette isteğe bağlı olarak gül ekleyebilirsiniz, çünkü cildiniz için gerçekten harika, ama aynı zamanda oldukça pahalıdır ve% 100 gerekli değildir. Ucuz buluyorsanız, satın almayın, bu iyi şeyler değil! O olmadan da harika sonuçlar göreceksiniz. 

Satın almak istiyorsanız, bağlantımı kullanmanızı ve topluluğumuza katılmanızı çok isterim (cidden, tüm yağlarımı nasıl kullanacağımı bilmenin en iyi yolu buydu) ve başlangıç ​​kitinizi ve diğerlerini ekleyin. copaiba ve çay ağacı gibi ek öğeler. Tamamen yan not, ancak Ningxia Antioksidan içeceği ve Joy esansiyel yağ karışımını şiddetle tavsiye ederim – cennet gibi kokuyor!

Üye olarak katılmak için burayı tıklayın ve her şey sizin için otomatik olarak doldurulmalıdır!

Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin – yorum yapmaktan, bana e-posta göndermekten veya bana DM göndermekten çekinmeyin!

Kendi yüz serumunuzu yapmaya çalıştınız mı ?! Hangi malzemeleri kullandın ve sonuçları nasıl beğendin ?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *